Šis projekts tika īstenots Liepājas Dienvidu katlumājas attīstībai. Jau esošajā katlu telpā tika uzstādīts jauns ūdens apsildāmais katls KVG-20 ar 20 MW jaudu. Katls tika aprīkots ar vienu degli, gaisa padeves ventilatoru un dūmu uztvērēju, recirkulācijas sūkni un aukstās padeves vārstu. Katla ūdens sistēma tika pieslēgta pie katlumājas jau esošās ūdens sistēmas ar trim ūdens sūkņiem.
Projekta uzdevums bija pilnībā automatizēt jaunā katla iekārtas, izveidot vizualizācijas sistēmu, kas ļautu operatoriem kontrolēt katla darba parametrus, kā arī iedarbināt, apturēt vai mainīt ekspluatācijas parametrus. Piedevām, šai automātikas sistēmai bija jānodrošina katlumājas jau esošo divu tīkla ūdenssūkņu darbība.
Tā kā šajā projektā tika automatizēts katls, kas darbojas ar potenciāli bīstamu vielu – gāzi, tad īpaša uzmanība tika pievērsta ekspluatācijas drošībai. Tādējādi, projektā tika izmantotas speciālas iekārtas, kas paredzētas katla degļu un parametru drošības kontrolei; darbību pareizas secības kontrolei iedarbināšanas laikā un liesmas kontrolei. Bez tam tika izmantots īpašais traucējumdrošs kontrolleris, kas paredzēts darbam paaugstinātas bīstamības apstākļos.
Izveidotā automatizācijas sistēma ļauj iedarbināt katlu tikai ar viena slēdža nospiešanu, kas nodrošina pārējo nepieciešamo darbību secības automātisku ieslēgšanos. Pēc katla ieslēgšanas operatoram tikai ir jāuzstāda attiecīgā brīža katla jauda un sistēma pati kontrolē visus norādītās jaudas darbam nepieciešamos režīmus. Informācija par visām iespējamajām avārijas situācijām vai bojājumiem tiek nosūtīta operatoriem, avārijas datu vēsture ir pieejama pilnīgai apskatei un analīzei. Sistēmas svarīgākie parametri tiek attēloti ne tikai ekrānos kā grafiskas shēmas, bet arī grafiku veidā, kas ļauj salīdzināt parametru izmaiņas laika gaitā, kā arī izsekot noteiktas tendences. Ja ir nepieciešama katla atslēgšana, jaudas samazināšana vai apturēšana, tad arī šis process notiek automātiski pēc tam, kad operators ir nospiedis attiecīgo slēdzi un apstiprinājis izslēgšanas komandu.
Tā kā izmantotā kurināmā un gaisa apjoma kontroli pilnībā nodrošina automatizētā sistēma, tad būtiski tiek samazināts katla izmešu daudzums atmosfērā. Tāpat pastāv iespēja, nepieciešamības gadījumā, regulēt gaisa un kurināmā attiecību.
Vizualizācijas sistēma ļauj regulēt arī ventilatora, dūmu uztvērēja, sūkņu un padeves vārsta PID vadību, tomēr tikai kvalificētam inženierpersonālam ir pielaide šo parametru regulēšanai, kā arī gaisa un kurināmā parametru uzstādīšanai.
Projekta realizācijas gaitā parādījās nepieciešamība nolasīt dažas mērierīces, kas atradās parametru kontrolei neērtā vietā, tādas kā gāzes skaitītājs un siltuma skaitītājs. Informācijas iegūšana no minētajām ierīcēm tika atrisināta ar dažādu protokolu palīdzību, pēc tam nepieciešamie parametri bija pieejami operatoriem jau kopējā vizualizācijas sistēmā.
Pēc projekta izpildes tika veikta personāla apmācība darbam ar jauno katla apkalpošanas sistēmu, tās funkcionēšanas principiem un ekspluatācijas drošību.
Šis projekts tika izpildīts uz Siemens Simatic S7-300-F kontrollera bāzes, pielietojot Siemens Simatic Multi Panel Touch grafisko paneli un DURAG group iekārtas degļu kontrolei, 2008.-2009.gadā.